INFORMACE PRO ZÁVĚREČNÝ ROČNÍK UČEBNÍCH OBORŮ / důležité !
INFORMACE PRO ŽÁKY ZÁVĚREČNÉHO ROČNÍKU
NEPOVINNÉ VÝUKOVÉ AKTIVITY OD 11. 5. 2020
V souladu s metodický materiálem MŠMT ČR „Harmonogram uvolňování v oblasti školství“ bude od 11. 5. 2020 možná osobní přítomnost ve škole žáků závěrečných ročníků středních škol a to zejména za účelem přípravy na maturitní a závěrečné zkoušky
Do termínu závěrečné zkoušky ( bude upřesněno ) se budou žáci 3.ročníku připravovat k závěrečné zkoušce především individuálně.
Pro usnadnění přípravy škola pro tento účel dále připravila různé formy studijních aktivit (prezenční nebo distanční formy výuky pod vedením učitelů v předmětech ZZ ). Půjde zejména o prezenční výukové aktivity a individuální výukové aktivity.
Podrobný rozvrh těchto aktivit obdrží žáci mailem (prostřednictvím systému Bakaláři) do 7.5.2020.
Zahájení výukových aktivit : Kuchař-číšník, Klempíř 11.5.2020
Žádná z uvedených aktivit NENÍ pro žáky posledních ročníků studia povinná.
Při přímých výukových aktivitách (prezenční i individuální ) budou ve škole platit velmi přísná hygienická a bezpečnostní pravidla, která stanovilo ministerstvo školství a se kterými budou účastníci aktivit předem seznámeni (např. vstup do školy jen s podepsaným písemným seznámením s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví, a písemným čestným prohlášením o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění, s vybavením dvou roušek a sáčku apod.).
Vyplněné a podepsané Čestné prohlášení tedy přivezte s sebou první den do školy !
Pokud by žák před školou nebo ve škole porušil kterékoliv z předepsaných opatření ( např. nedodržení rozestupu od ostatních žáků před školou i ve škole apod.) bude okamžitě z dané výukové aktivity a dalších výukových aktivit vyloučen. Soubor hygienických pokynů pro střední školy platný od 11. 5. 2020 (připravilo MŠMT) je v příloze.
Ministerstvo školství i škola doporučují, aby žáci zvážili rizikové faktory. Do rizikové skupiny patří žák, který osobně naplňuje alespoň jeden bod (2-8) uvedený výše nebo pokud některý z bodů naplňuje jakákoliv osoba, která s ním žije ve společné domácnosti:
1. Věk nad 65 let s přidruženými chronickými chorobami.
2. Chronické onemocnění plic (zahrnuje i středně závažné a závažné astma bronchiale) s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou.
3. Onemocnění srdce a/nebo velkých cév s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou, např. hypertenze.
4. Porucha imunitního systému, např. a) při imunosupresivní léčbě (steroidy, HIV apod.), b) při protinádorové léčbě, c) po transplantaci solidních orgánů a/nebo kostní dřeně.
5. Těžká obezita (BMI nad 40 kg/m2).
6. Farmakologicky léčený diabetes mellitus.
7. Chronické onemocnění ledvin vyžadující dočasnou nebo trvalou podporu/náhradu funkce ledvin (dialýza).
8. Onemocnění jater (primární nebo sekundární).
Dochází-li u žáků či jejich rodinných příslušníků k naplnění výše uvedeného, škola účast na přímých výukových aktivitách (prezenční forma, individuální konzultace) ve škole nedoporučuje. Pokud se přesto žák po zvážení všech rizikových faktorů rozhodne do školy přijít, bude mu účast umožněna jen po předložení čestného prohlášení. (viz příloha).
Za velmi přísných podmínek můžeme nabídnout vydání předem objednaného oběda ve školní jídelně – bližší podrobnosti na webu školy.
Harmonogram závěrečné přípravy k závěrečné zkoušce se může změnit podle aktuálních informací MŠMT a podle vyhlášení termínů závěrečné zkoušky. Jakmile ministerstvo školství vyhlásí přesný centrální harmonogram, škola připraví také harmonogram průběhu závěrečných zkoušek ve škole.
Přílohy :
INFORMACE / KLASIFIKACE
Pravidla pro hodnocení žáků konajících závěrečnou zkoušku nebo maturitní zkoušku za II. pololetí 2019/2020
( dle Vyhlášky č. 211/2020 o hodnocení výsledků vzdělávání ve druhém pololetí školního roku 2019/2020 )
Hodnocení žáků vychází :
1) z podkladů pro hodnocení získaných v II. pololetí v době, kdy žák má povinnost řádně docházet do školy, tj. do 10. 3. 2020,
2) podpůrně z podkladů pro hodnocení získaných při vzdělávání na dálku, pokud má pro takové vzdělávání žák podmínky, *
3) podpůrně z podkladů pro hodnocení získaných při vzdělávacích aktivitách konaných ve škole v době, kdy žák nemá povinnost řádně docházet do školy, tj. od 11.2020,
4) podpůrně z hodnocení výsledků žáka za I. pololetí školního roku 2019/2020.
V případě, že by žák měl být v jednotlivém předmětu na vysvědčení hodnocen stupněm „5 =nedostatečný“ nebo slovy „nehodnocen(a)“, bude na místo toho uvedeno slovo „prospěl(a)“.
Celkové hodnocení u výše uvedených žáků (přihlášených k maturitní zkoušce nebo závěrečné zkoušce), tak se namísto stupňů „neprospěl(a)“ nebo „nehodnocena(a)“ uvedou na vysvědčení slova „prospěl(a)“.
V závěrečném ročníku středního vzdělávání se předává žákům vysvědčení v posledním vyučovacím dnu posledního týdne před zahájením společné části maturitní zkoušky nebo před zahájením ústních zkoušek závěrečné zkoušky (termíny zatím nejsou známy).
Před zahájením maturitní zkoušky lze vyhlásit až 5 vyučovacích dnů volna k přípravě na konání maturitní zkoušky a až 4 vyučovací dny volna k přípravě závěrečné zkoušky.
Pro letošní školní rok je vyhlášení volna možností, nikoliv povinností.